Tři cenové kategorie bicích

Výběr správné bicí soupravy může být oříšek i pro hudbou ošlehaného bubeníka a přímo nadlidský úkol pro začínajícího hráče. Rámcově vypadá situace asi takto.

Zcela bokem, mimo nejlevnější třídu, stojí menší dětské bicí sestavy, velmi levné, ale výkonem většinou překonávající schopnosti a možnosti našich hlučných ratolestí. Běžné cenové rozmezí dětských bicích leží někde mezi třemi a deseti tisíci.

Cenová hranice nejlevnějších sestav leží na nějakých deseti tisících i níže. S jejich kvalitou a provedením byste se do Metallicy či Led Zeppelin asi nedostali, nicméně některé sety umí překvapit. Na druhou stranu není příliš prozíravé kupovat lepší nežli low-costové vybavení do začátků, kdy nemáte tušení, nakolik vás bubnování bude vlastně bavit.

Cenově levná a přijatelná sestava nerovná se automaticky (pod)průměrný škvár! Jak je u hudebních nástrojů obvyklé, platí, že výsledný dojem leží z valné většiny ve vašich rukou.

Střední třída bicích sestav začíná obecně řečeno na zhruba 20.000 Kč a jedná se už vesměs o nástroje pro lidi, kteří to s hraním myslí vážně. Zajímavou alternativou je třeba čtyřicetitisícový DW Design Series White Satin, spadající řekněme do vyšší střední třídy.

Také ve světě bicích platí, že za opravdovou a nekompromisní kvalitu zvuku i provedení si značně připlatíte, jako je tomu bezmála stodesetitisícové, ale hříšně nádherné sestavy DW Collector‘s Series Natural Lacquer Custom finish.http://kytary.cz/dw-collectors-series-natural-lacquer-custom-finish/HN150123/ Na druhou stranu jde o jednu z těch nesmrtelných záležitostí, které se hrdě dědí z generace na generaci, z otců na syny… Materiálem je ručně vybíraný severoamerický javor.


Reklama:


Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!