Rádio BlaníkMezi nejznámější a nejoblíbenější české radiové stanice patří Rádio Blaník, které se zaměřuje především na českou hudbu. Nejedná se rádio s celoplošným pokrytím, prostřednictvím regionálních vysílačů pokrývá většinu Čech, naopak na Moravě je jeho pokrytí jen slabé. Mezi regionálními stanicemi ale patří k těm nejposlouchanějším, každý týden si jej naladí více než milion posluchačů.

Evropa 2 je soukromá rozhlasová stanice, první komerční rádio v České republice po roce 1989. Tncz nova vás zahrnuje aktuálním zpravodajstvím z domova i ze světa.

Historie rádia Blaník

Poprvé začalo rádio Blaník vysílat začátkem května roku 1999 ve středních Čechách. Postupně se jeho pokrytí rozšiřovalo i do dalších krajů – nejdříve přišla na řadu Praha, následovaly severní Čechy a v roce 2001 se signál rádia Blaník dostal i na Moravu. Od roku 2008 se pokrytí signálem rozšířilo i do jižních a západních Čech, o dva roky později si pak tuto stanici mohli naladit i v Karlových Varech a ve východních Čechách. Dnes už je rádio Blaník jedním z nejpopulárnějších rádií v ČR a oblíbili si jej zejména ti, kteří dávají přednost české hudbě.

Sleduju seriály online zcela zdarma.

Jak naladit rádio Blaník

Přesné informace o frekvencích, na kterých rádio Blaník vysílá, se dozvíte na jeho webových stránkách. Aktuálně signál pokrývá téměř celé Čechy, na Moravě je pak rádio Blaník pouze v okolí Třebíče, Znojma, Zlína a Valašského Meziříčí. Jedná se ale samozřejmě pouze o klasický signál – prostřednictvím internetu si rádio Blaník můžete naladit kdekoli v ČR, ať už na počítači, notebooku, tabletu nebo mobilním telefonu. Jediné, co potřebujete je být připojení na internet.

 Moderátoři rádia Blaník

Důležitou součástí většiny rádií jsou jejich moderátoři. Jinak tomu není ani u rádia Blaník, které má ve svém moderátorském týmu i několik známých osobností. Patří mezi ně např. populární herečka Eva Holubová, která hrála v mnoha známých českých filmech, hudební skladatel Karel Vágner nebo Daniel Rumpík, kterého si někteří mohou pamatovat jako moderátora televize Galaxie (uváděl např. pořady Videoautomat nebo Čajovna). Mezi další moderátory na rádiu Blaník patří např. Martin Císař, Petr Brožík, Žaneta Filípková, Monika Poledníková nebo Radek Škudrna.

Oblíbené pořady na rádiu Blaník

Kromě písniček na přání má rádio Blaník i spoustu dalších oblíbených pořadů, díky kterým se posluchači k tomu rádiu vracejí. Jedním z nich je Kronika Karla Vágnera – pořad, který se vysílá jednou týdně vždy v úterý odpoledne a známý skladatel Karel Vágner v něm vypráví historky ze svého hudebního života. Dalším pořadem, který stojí za zmínku je Sláva, nazdar výletu! – pořad se známou herečkou Evou Holubovou, která v něm povídá o různých zajímavých místech, kam se můžete vydat na výlet. Tento pořad je na programu rádia Blaník vždy v sobotu a v neděli ráno v 9.10. Velmi oblíbený je také programový blok Hezky česky a bez reklam – ten je vysílán každý den (včetně víkendů) od 10 do 11 hodin a po celou hodinu jsou v něm pouze české písničky bez jediné reklamy.

Programové schéma rádia Blaník

Podobně jako jiné rozhlasové stanice, tak i rádio Blaník vysílá nonstop a jeho programové schéma se skládá z delších programových bloků. Ve všední dny program začíná v 5 hodin ráno pořadem Dobré ráno rádia Blaník, následují další moderované bloky, v nichž převažuje zejména české hudba. Večer jsou vždy na programu písničky na přání a od 22 hodin pak písničky z lásky. Noční nemoderovaný blok je vždy od půlnoci do 5 hodin ráno. Víkendové programové schéma začíná v 6 hodin ráno a během dne jsou na programu moderované bloky s převážně českou muzikou. Večerní vysílání je stejné jako ve všední dny a noční blok je od půlnoci do 6 hodin. Aktuální informace o programovém schématu naleznete vždy na internetových stránkách rádia Blaník, včetně bližších podrobností o jednotlivých pořadech a moderátorech.


Reklama:


Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!